biuro rachunkowe bochnia biuro rachunkowe kraków Księgowość Doradca podatkowy Kraków biuro doradcy podatkowego

Aktualności

Podatki

Od 1 stycznia 2015 roku zmienił się art. 27f ustawy o PIT, w którym...

Kadry / ZUS

Obowiązkowa dokumentacja BHP Szkolenie wstępne BHP Szkolenie okresowe...

Wypełnij formularz lub zadzwoń
podaj interesujący Cię temat
rozmowy.

14 614 99 20, fax 14 612 51 05

biuro rachunkowe Kraków Bochnia Biuro rachunkowe Kraków biuro doradcy podatkowego biuro-mp, Małgorzata Piszczek biuro rachunkowe Bochnia

Księgowość

Księgi handlowe

Niektóre formy prowadzonej działalności bądź przekroczenie określonego progu przychodów stawiają przed Przedsiębiorcą wymóg prowadzenia ksiąg handlowych. Pełna księgowość nie powinna kojarzyć się ze stosem niezrozumiałych zestawień. Istotą pełnej księgowości jest przejrzystość finansów firmy, umożliwiająca bieżący nadzór nad jej rozwojem. Dążymy do tego ideału poprzez wspólne z klientem opracowanie polityki rachunkowości dostosowanej indywidualnie do potrzeb firmy, tak aby nie tylko urząd skarbowy otrzymał informacje których potrzebuje, ale również aby informacje zawarte w księgach były przydatne i czytelne dla naszego klienta.

W zakresie usługi prowadzenia ksiąg jest sporządzanie wszystkich wymaganych prawem deklaracji podatkowych oraz reprezentacja Klienta przed organami podatkowymi.

Księgi handlowe online

Szczególnie polecamy prowadzenie księgowości w formie online. Pracujemy z wykorzystaniem modułów systemu Comarch OPT!MA lub Comarch XXL. Współpraca polega na tym, że czynności związane ze sprzedażą, magazynem, zarządzaniem kontaktami i monitoringiem płatności realizowane są przez Klienta, natomiast sam proces księgowania dokonywany jest przez pracowników naszego biura. Baza księgowa może znajdować się na serwerze Klienta lub na serwerze w naszym biurze. Możliwe jest też rozwiązanie,
w którym część modułów oprogramowania znajduje się u Klienta, a moduły księgowe w naszym biurze. Tego rodzaju współdziałanie stanowi znaczne usprawnienie czynności wprowadzania dokumentów do systemu księgowego, redukuje ryzyko pomyłki związane z wprowadzaniem danych, oraz zapewnia klientowi bieżącą informację dotyczącą sprzedaży, stanów magazynowych, należności i zobowiązań.

Księgi uproszczone

Jeśli skala Państwa działalności nie wiąże się z koniecznością prowadzenia ksiąg handlowych, istnieje obowiązek prowadzenia uproszczonych form ewidencji. Mogą nam Państwo powierzyć:

  • prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów;

  • sporządzanie ewidencji dla potrzeb podatku ryczałtowego;

  • prowadzenie rejestrów dla potrzeb VAT;

  • rozliczanie przychodów z najmu.

Usługa prowadzenia ksiąg obejmuje swym zakresem sporządzanie wszystkich wymaganych prawem deklaracji podatkowych oraz reprezentację Klienta przed organami podatkowymi.

Nadzór księgowy

Comiesięczny wolumen dokumentów może Państwa przekonywać do pozostawienia realizacji funkcji księgowej wewnątrz Firmy. Takie rozwiązanie – jakkolwiek nadal popularne i często uzasadnione
z biznesowego punktu widzenia – może prowadzić do księgowej rutyny. Największym ryzykiem wiążącym się z taką strukturą jest odtwórczość i schematyczność. Wychodząc Państwu naprzeciw proponujemy usługę nadzoru księgowego, którego istotą jest współudział z Klientem w tworzeniu ksiąg rachunkowych. Zakres współpracy jest modelowany indywidualnie z każdym Klientem, w zależności od jego potrzeb. Zaletą tego rozwiązania jest dywersyfikacja ryzyka, poczucie bezpieczeństwa poprawności prowadzenia ksiąg, wzajemne czerpanie z wiedzy i doświadczenia fachowców.