biuro rachunkowe bochnia biuro rachunkowe kraków Księgowość Doradca podatkowy Kraków biuro doradcy podatkowego

Aktualności

Podatki

Od 1 stycznia 2015 roku zmienił się art. 27f ustawy o PIT, w którym...

Kadry / ZUS

Obowiązkowa dokumentacja BHP Szkolenie wstępne BHP Szkolenie okresowe...

Wypełnij formularz lub zadzwoń
podaj interesujący Cię temat
rozmowy.

14 614 99 20, fax 14 612 51 05

biuro rachunkowe Kraków Bochnia Biuro rachunkowe Kraków biuro doradcy podatkowego biuro-mp, Małgorzata Piszczek biuro rachunkowe Bochnia

Podatki

Reprezentacja

Zawodowe reprezentowanie podatników przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi, jest ustawowo zastrzeżone dla osób mających uprawnienia doradcy podatkowego. Wyróżnia nas to spośród typowych biur rachunkowych, które nie posiadają takich uprawnień. Dzięki temu możemy zapewnić Państwu zastępstwo we wszystkich sprawach podatkowych. Współpracując z nami, cały ciężar korespondencji i kontaktu z organami podatkowymi spoczywa na nas, włącznie ze sporządzaniem środków odwoławczych (odwołanie, zażalenie, skarga) oraz stawiennictwem w urzędach i na salach sądowych.

Porady

Bazując na stale pogłębianej i aktualizowanej wiedzy oraz wieloletnim doświadczeniu, udzielamy rzetelnych i praktycznych porad w dziedzinie podatków, m. in.:

  • analizujemy skutki podatkowe zawieranych umów;

  • sporządzamy wnioski do Ministra Finansów o interpretację prawa podatkowego;

  • sporządzamy pisemne opinie w zakresie prawa podatkowego;

W szczególności zachęcamy do korzystania z naszych porad przed podpisaniem ważnych umów.

Deklaracje podatkowe

Czynnością zastrzeżoną dla doradcy podatkowego jest sporządzanie w imieniu i na rzecz podatników zeznań i deklaracji podatkowych. Sporządzamy:

  • zeznania dotyczące podatku dochodowego;

  • wnioski o zwrot VAT w budownictwie mieszkaniowym ( VZM);

  • wnioski o zwrot VAT z krajów UE (VAT-REF);

  • deklaracje związane z otrzymanym spadkiem, darowizną.

Audyt podatkowy

W ramach usługi audytu podatkowego oferujemy Państwu szczegółowy przegląd i analizę tych obszarów działalności firmy, które mogą stanowić źródło ryzyka podatkowego albo optymalizacji podatkowej.
Po przeprowadzeniu przeglądu podatkowego firma otrzymuje przygotowaną przez doradcę podatkowego pisemną opinię na temat poprawności dokonywanych przez siebie rozliczeń podatkowych ze wskazaniem sposobów na usunięcie nieprawidłowości. Wymierną korzyścią płynącą z zamówienia usługi audytu podatkowego jest zidentyfikowanie ewentualnych błędów wynikających z omyłek, nieznajomości lub złej interpretacji przepisów prawa podatkowego. Audyt podatkowy może otworzyć drogę do uzyskania zwrotu nadpłaconych podatków, zapewnić solidne rozliczanie podatków w przyszłości, istotnie ograniczając ryzyko ich zaniżania lub zawyżania.